Tatry Polskie – Józef Nyka

7 listopada 2011

Bardzo ciekawy przewodnik po Tatrach Polskich autorstwa Józefa Nyki, pełen wyczerpujących opisów świata roślin i zwierząt oraz szlaków turystycznych w tych przepięknych górach.

Książka ta bez wątpienia przyda się wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z uważanymi przez wielu za najpiękniejsze góry w Europie, Tatrami. Jak pisze sam autor książka ta „… ma służyć szerokim kręgom odbiorców …”.

Przewodnik ten jest według mnie jedną z najlepszych książek o Tatrach. Książka w bardzo przystępny sposób prezentuje obszerne informacje o florze i faunie Tatr, historii tych gór, ludności tych terenów, zmiennej pogodzie oraz szlakach turystycznych.

Książka ta zawiera szczegółowe informacje o szlakach turystycznych oraz propozycje wycieczek po Zakopanem i okolicach. Mapy szlaków oraz panoramy z dokładnie opisanym widokiem z wielu szczytów górskich stanowią niezbędne dopełnienie opisów, i sprawiają, że opisy te stają się dla czytelników bardziej zrozumiałe i atrakcyjne.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Komentarz

  • Monika 12 lipca 2012 at 07:32

    Bardzo ciekawie napisany przewodnik. Na samym początku przewodnika opisana jest historia Tatr, fauna i flora oraz szereg informacji o ludności tego regionu. w dalszej części opisane są szlaki turystyczne do których dołączone są małe mapki. Polecam tą książkę wszystkim którzy zaczynają swoją przygodę z Tatrami.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *