Przewodnik „Szwecja” – wyd. Copernicus

26 października 2012

zdjęcieOpisywany przewodnik pochodzi z 2008 roku i jest to wydanie pierwsze. Książka ma wygodny dla turysty format oraz przejrzysty układ treści. Wydaje się zawierać niezbędne kompendium wiedzy, które towarzyszyć nam może nie tylko podczas planowania wyjazdu, ale też w czasie samej podróży.

Na plus należy zdecydowanie zaliczyć piękną oprawę graficzną. Dodatkowym atutem są małe podpowiedzi dla turystów w postaci ikon, które nie tylko informują o odległościach czy czasach przejazdu, ale też cenach i atrakcyjności poszczególnych lokalizacji.

Na pierwszych stronach znajdziemy opis przygotowań, jakie należy przedsięwziąć przed podróżą. Jest to bardzo ważna część, której poznanie jest niezbędne i pozwoli nam uniknąć wielu niespodzianek. Następnie autorzy prezentują nam historię kraju, opisują jego florę i faunę. Przedstawiają też w szczegółowym opisie dawną Szwecję i współczesne przemiany, jakie dotknęły i dotykają obywateli.

W części typowo turystycznej opisane są następujące regiony: Sztokholm i okolice, Dalarna, Zachodnie wybrzeże, Skania, Wschodnie wybrzeże, Południowy Norrland, Północny Norrland.

Przewodnik oferuje też bogatą bazę adresową. Znajdziemy w nim też słowniczek podstawowych zwrotów oraz zestawienie odległości między większymi miejscowościami w formie tabeli.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Komentarz

  • myshol 22 września 2013 at 11:46

    Przewodnik prezentuje się wyśmienicie. Mam nadzieję, że kiedyś uda się razem z nim przemierzyć Szwecję.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *