W oczekiwaniu na dziecko – Eisenberg, Murkoff, Hathaway

29 sierpnia 2015

Dziś recenzja poradnika dla przyszłych matek i ojców „W oczekiwaniu na dziecko”. To bardzo gruba książka posiadająca 472 strony, na których autorzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania nasuwające się podczas ciąży i w pierwszych tygodniach życia dziecka.

My opisujemy wydanie – Poznań 2000, Dom Wydawniczy REBIS.

Na początku moje odczucia wizualne:

– książka wydana na bardzo dobrej jakości papierze, okładka miękka,

– okładka czytelna, ładnie zaprojektowana,

– czcionka czytelna, idealny rozmiar,

– poradnik mądrze rozplanowany na poszczególne rozdziały: co może niepokoić kobietę w ciąży, co warto wiedzieć, porady z każdego miesiąca ciąży, porady dla matki po porodzie,

Każdy rozdział zawiera pewne prawidłowości, tj. opis objawów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz rzeczowe wyjaśnienia.

Poradnik dla mam

Moim zdaniem to bardzo specjalistyczny poradnik wśród tych, które są dostępne na rynku. To rzetelne źródło wiedzy dla młodych rodziców które uwzględnia wiele scenariuszy, również tych niepokojących.

Charakter porad umiejętnie łączy w sobie prawdy naturalne jak i medyczne. Ciąża to dla każdej kobiety wyjątkowy czas, nasuwa się nam wtedy mnóstwo pytań, wątpliwości, obaw czy niepokojów. Aby sobie na nie odpowiedzieć i nie zwariować, warto sięgnąć po to kompedium wiedzy.

Świadoma matka, to spokojna matka, a co za tym idzie również zdrowa. Stan psycho-fizyczny młodych rodziców, zwłaszcza kobiety, ogromnie wpływa na zdrowie i rozwój dziecka.

„W oczekiwaniu na dziecko” to książka pisana przyjaznym językiem, bez zbędnego medycznego żargonu czy trudnych pojęć. Po tę książkę może śmiało sięgać każda mama i znajdzie z nią wspólny język, bowiem autorzy zwracają się bezpośrednio do czytelniczki/czytelnika. Dzięki temu mamy wrażenie, że to nie karty książki do nas przemawiają, lecz znajomy, zaufany lekarz, który czuwa nad zdrowiem naszym i naszego maleństwa.

Książka niewątpliwie dodaje otuchy, pewności siebie i pozwala w pełni cieszyć się ciążą i jej każdym dniem.

Ten poradnik powinien stanowić obowiązkową lekturę dla młodych rodziców, bo dosłownie „prowadzi nas za rękę” i przynosi spokój, o który trudno gdy mamy tak wiele pytań. Książka jednym słowem pomaga nie zwariować kobiecie w tak trudnym i nieznanym okresie ciąży i pierwszych tygodni macierzyństwa.

W tej mądrej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań, o które czasami boimy się zapytać mamę, siostrę, koleżankę czy nawet lekarza. To bardzo intymny, rzeczowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się,

– jak wygląda ciąża u kobiety dojrzałej, po 35 roku, życia, czy wymaga dodatkowych kroków, badań i opieki,

– jak rozpoznać objawy porodu,

– jak wyglądają stosunki płciowe podczas ciąży, czy są bezpieczne dla dziecka, w jakich przypadkach należy zachować wstrzemięźliwość,

– jak leczyć przeziębienia w czasie ciąży,

– jak przetrwać poszczególne semestry ciąży wraz z bagażem dolegliwości jakie niosą,

– jak się prawidłowo odżywiać w czasie ciąży,

– jak przebiega ciążą bliźniacza itp.

Te i wiele innych pytań wyczerpująco są wyjaśnione na łamach książki. Warto ją mieć!

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

W oczekiwaniu na dziecko - Eisenberg, Murkoff, Hathaway

 • 8/10
  Autor
 • 9/10
  Okładka książki
 • 10/10
  Stopień zainteresowania

PLUSY

 • Wyczerpujące odpowiedzi na wiele pytań
 • Fajnie zorganizowany poradnik

MINUSY

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *