„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – Stieg Larsson

7 sierpnia 2013

mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobietTo pierwsza część trylogii Millennium napisana przez zmarłego w 2004 roku na atak serca Stinga Larssona. Niestety przez nagłą śmierć nie doczekał się publikacji nawet pierwszej części trylogii, która została wydana w 2005 r. , nie mógł, więc przekonać się jak wielkim sukcesem okazało się jego dzieło.

Na podstawie książki powstał szwedzki film fabularny, komiks, zaczęto kręcić miniserial, oraz została stworzona amerykańska ekranizacja, pt. „Dziewczyna z tatuażem”.
Głównymi bohaterami tego światowego bestselleru są: Mikael Blomkvist – dziennikarz śledczy, wspólnik magazynu Millennium, oraz Lizbeth Salander – doskonała researcherka uznawana za osobę aspołeczną.

Akcja książki dotyczy głównie śledztwa zleconego Blomkvistowi przez Henryka Vangera. To właśnie wtedy łączą się losy głównych bohaterów.
Badana sprawa dotyczy zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach bratanicy Vangera o imieniu Harriet. W trakcie prowadzonego śledztwa wychodzą na jaw niezwykłe zdolności i talenty uważanej za psychicznie chorą Lisbeth.

Wspólnymi siłami Blomkvist i Salander odkrywają prawdę.

Jakie życie prowadzi Lisbeth? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Co stało się z Harriet? Kto okaże się sprawcą jej zniknięcia? To tylko kilka pytań, które trapią czytelnika podczas lektury tego wspaniałego dzieła.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *