„Łowcy głów” – Jo Nesbo

31 stycznia 2015

jo-nesbo-lowcy-glowRoger Brown to doświadczony łowca głów, trudniący się wyszukiwaniem osób pasujących do wysokich stanowisk w dużych firmach. W życiu prywatnym niskiego wzrostu mężczyzna rekompensuje sobie kompleksy wysoką, piękną żoną, drogą willą i samochodem, czyli zbyt drogimi jak na jego kieszeń atrakcjami. Aby na wszystko zarobić trudni się dodatkowym zajęciem. Przy pomocy wspólnika okrada swoich klientów z drogocennych dzieł sztuki. Kiedy na jego drodze staje Clas Greve, właściciel pięknego obrazu Rubensa, Roger decyduje się na ostatnią kradzież życia, która ma go „ustawić” na wiele długich lat. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że to wydarzenie odmieni jego życie w sposób, którego nie przewidywał nawet w najczarniejszych snach. W życiu głównego bohatera przyjaciele okażą się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi. A wszystko z powodu nowoczesnych technologii, o których Roger nie ma zbyt dużego pojęcia.

Jo Nesbo serwuje nam powieść kryminalną, która zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po Oslo. Liczne zwroty akcji i niesamowite wyjścia z podbramkowych, jak by się wydawać mogło, sytuacji. Pościgi i upadki z dużych wysokości – istny rollercoater, jak o książce napisano w „Publisher Weekly”.

Książka została zekranizowana i z tą pozycją także się zapoznaliśmy. Powiedzieć trzeba uczciwie, że film bardzo wiernie odtwarza klimat papierowej wersji.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

 • 7/10
  Autor
 • 7/10
  Okładka książki
 • 7/10
  Stopień zainteresowania
 • 7/10
  Fabuła
 • 8/10
  Zakończenie

PLUSY

 • Dobry wybór dla miłosników kryminałów

MINUSY

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *