„Akwarium” – Wiktor Suworow

22 września 2013

suworow akwariumJeśli interesuje Cię tematyka sensacyjna, ze świata szpiegów i polityki, a swoje wyobrażenie o tajnych agentach czerpiesz z filmów o Jamesie Bondzie, to koniecznie musisz sięgnąć po książkę, którą opisujemy poniżej. Zdziwisz się, jak bardzo prawdziwa codzienność szpiega odbiega od tego, czym karmi nas kino.

Wiktor Suworow, autor książki, jest Rosjaninem. Spędził wiele lat szkoląc i pracując dla rosyjskiego wywiadu GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy). Szkolenie przebiega także wspólnie z siłami Specnazu. W tym czasie Wiktor uczy się wszystkiego na temat wrogów swojej mateczki ojczyzny, obcych organizacji szpiegowskich a także sił zbrojnych przeciwników.


Delegowany do Europy zachodniej realizuje na polecenie przełożonych wiele tajnych misji, głównie ubezpieczając innych szpiegów. Z czasem udaje mu się zapracować na możliwość samodzielnego prowadzenia akcji i werbowania nowych agentów.

Każdy szpieg poddawany jest okresowym misjom kontrolnym, na których na próbę wystawia się jego lojalność wobec GRU. Po jednej z takich kontroli coś jednak pęka w Wiktorze. To z kolei wzbudza zainteresowanie jego przełożonych…

Kopalnia wiedzy dla autorów powieści sensacyjnych; obowiązkowa lektura każdego poważnego badacza radzieckiej rzeczywistości.” – Times Literatury Suplement.

Polecam także: Wiktor Suworow, GRU – radziecki wywiad wojskowy.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Komentarz

  • Andrzej 23 września 2013 at 06:16

    Świetna książka, świetna postać głównego bohatera. Może czasami zbyt wygórowane mniemanie o sobie, ale pozycja godna polecenia.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *