„Życie na wieczność” Yvonne Woon

1 października 2012

Życie na wieczność - tom II powieści Piękni i martwiTo drugi tom bardzo wciągającej i popularnej powieści utalentowanej studentki Yvonne Woon ukazujący dalsze losy Renee Winters i jej ukochanego Dantego Berlina.

Po pocałunku Dantego Renee odzyskuje swą duszę i powraca do życia. Dante zostaje ponownie nieumarłym. Kontakty zakochanych przechodzą już jednak tylko w tryb konspiracyjny, nikt z grona Strażników nie może dowiedzieć się przecież że Dante żyje…

Jeżeli chcecie poznać dalsze perypetie bohaterów książki „Piękni i martwi” to koniecznie musicie sięgnąć po tę pozycję. Moim zdaniem II tom powieści jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Tym razem Renee próbuje rozwikłać tajemnicę Dziewięciu Sióstr, które rzekomo poznały sekret nieśmiertelności.

Akcja cały czas trzyma w napięciu, każdy rozdział uchyla coraz większy rąbek tajemnicy.

Główną bohaterkę czekają nowe wyzwania, musi odnaleźć się w nowej szkole, wśród innych wybitnych Strażników, którzy mają bronić ludzkość przed nieumarłymi.

Pojawiają się nowe barwne postacie: nowa przyjaciółka Renee – nieco szalona Ania, przystojny i oddany kolega i adorator – Noah, córka dyrektora – Clementine czy Dyrektor nowej szkoły.

Renee odkrywa w sobie niezwykły dar, który pomoże jej wyjść cało z wielu opresji. Bohaterowie będą mieć dużo przygód.

W II tomie autorka pokazuje, jak silne są więzi prawdziwej miłości. Po pocałunku Dantego, który zwrócił jej życie, Rennee uzyskała też część jego wspomnień. Teraz ma wizje, które przedstawiają jej część życia Dantego. Dowiedz się, czy dzięki tym wizjom i swej niezwykłej inteligencji Renee zdoła odnaleźć sekret skrywany przez dziewięć Sióstr…

To pozycja z gatunku tych, które czyta się „jednym tchem”. Książka niesamowicie wciąga, polecam wszystkim pasjonatom świata sci-fiction.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *