„Wygnana Królowa” – Cinda Williams Chima

18 lutego 2014

Wygnana Królowa - okładkaTo kolejna, zaraz po „Królu Demonie” książka, opowiadająca losy Alistera Bransoleciarza, czyli znanego teraz jako Han Alister. Tym razem śledzimy jego rozwój i naukę w Oden’s Ford, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli zgłębia tajniki magii… także tej czarnej. Tajemnicza postać Kruka wciąga w świat Edijonu, czyli krainę marzeń, w której prawdziwe są tylko amulety, czarodzieje i ich czary. Każdy jego krok ponadto obserwują czujnie mściwi Bayarowie.

Równolegle śledzimy też dzieje księżniczki Raisy, której ścieżki krzyżują się w najmniej spodziewanym momencie z życiem Hana. Raisa wie, jak wiele zależy od jej decyzji, co dodatkowo ją martwi. Do tego dochodzi także słabnąca więź z matką i czyhający na jej życie asasyni. Póki co decyduje się jednak z dala od problemów dworu poszukać schronienia w akademii wojskowej Wien House, pod okiem Amona i jego drużyny kadetów.

Książka kończy się, kiedy nasi bohaterowie z różnych powodów muszą odbyć podróż do królestwa Fells, wpadając jednak w sam środek toczonej w Ardenie wojny. Czy ich ścieżki ponownie się przetną? Czy Micah Bayar doprowadzi do tak upragnionego przez jego ojca ślubu? Te tajemnice mam nadzieję, odkryje przed nami kolejna część pt. Tron Szarych Wilków.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

"Wygnana Królowa" - Cinda Williams Chima

 • 7/10
  Okładka książki
 • 8/10
  Autor
 • 9/10
  Stopień zainteresowania
 • 8/10
  Fabuła
 • 9/10
  Zakończenie

PLUSY

MINUSY

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *