„Wieczni Wygnańcy” Cynthia Leitich Smith

25 czerwca 2012

Książki autorki Smith są chwilami przerażające, pełne grozy, trzymające w napięciu ale przy tym niezwykle romantyczne i wciągające.

Najnowsza powieść tej słynnej amerykańskiej aktorki nosi tytuł „Wieczni wygnańcy”. To nastrojowa, niepokojąca i liryczna opowieść, piękna historia o miłości Anioła Stróża do dziewczyny której strzeże od dnia narodzin – Mirandy.

Dziwne koleje losu sprawiają, że ich stają się wygnańcami swoich światów – świata niebios  i ziemskiego żywota.

Bestseller „The New York Times” w marcu 2010!

Zachariasz, kilkusetletni Anioł Stróż przybiera pod swą opiekę małą Mirandę. Od chwili narodzin opieka nad dziewczynką przysparza mu wielu trosk, ale Anioł kocha swoją podopieczną. Śledzi jej życie, pomaga jej w trudnych chwilach i cieszy się z jej szczęścia.

Gdy Miranda staje się młodą kobietą, Zachariasz coraz częściej lubi obserwować jak śpi, jak bierze prysznic, jak się uczy czy odpoczywa. Zakochuje się w niej bez pamięci.

Najlepszą przyjaciółką Mirandy jest Lucy, nieco zbuntowana fanka stylu czarnej magii. Gdy Miranda wkracza jako nastolatka w okres buntu, Zachariasz ma pełne ręce roboty by ja upilnować.

Jedna z wypraw Mirandy z przyjaciółką na cmentarz kończy się tragicznie…  Zachariasz chcąc ocalić swoją ukochaną przed śmiercią, która oplata jej duszę, objawia się w pełnej chwale ratując ją przed upadkiem do głębokiego, świeżo wykopanego grobu. Miranda zostaje ocalona przed śmiercią przez skręcenie karku, ale niestety pada ofiarą jednego z najgroźniejszych wampirów – Drakuli. Zostaje ukąszona, przemieniona w wampira i uprowadzona.

Zdesperowany Zachariasz, strącony z nieba za objawienie się grzesznikowi, pozostaje na Ziemi. Samotny i zrozpaczony, pędzi żywot kloszarda, szukając jakichkolwiek śladów Mirandy, tęskniąc za nią i pragnąc zobaczyć ją ponownie, choćby na krótką chwilę.

W tym samym czasie Miranda stawia swoje pierwsze kroki w wampirzym świecie jako smocza księżniczka – przybrana córka Księcia Peleryny – samego Drakuli. Poznaje hierarchię, jak i historię świata Wiecznych.

Ścieżki Zachariasza i Mirandy skrzyżują się ponownie w sytuacji dla obojga wielce nieoczekiwanej, a wówczas przyjdzie im zarówno wspólnie walczyć, jak i wyznać, co do siebie czują…

Powieść to klasyczny romans fantasy. Tocząca się akcja raz jest przedstawiana oczyma Mirandy, a raz Zachariasza. Książkę przyjemnie się czyta, polecam!

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *