„Wendigo” – Graham Masterton

9 listopada 2014

Wendigo - Graham MastertonŻycie Lily Blake zmienia się z dnia na dzień, kiedy do jej domu włamują się członkowie grupy FLAME. Próbują spalić kobietę niczym czarownicę, a jej dzieci uprowadzają. Zrozpaczona zaprzedaje duszę indiańskiemu wcieleniu zła, aby odnaleźć swoje ukochane dzieci i odzyskać dawne życie. Niestety układy ze złymi siłami przyrody to nie dziecinna igraszka. Jeśli nie możesz wywiązać się ze swojej części umowy zaczynają się dziać różne straszne rzeczy…

Graham zabiera nas w tym horrorze do świata indiańskich wierzeń i przybliża legendy związane z Wendigo. Co ciekawe, jest to postać występująca dość często w literaturze i wierzeniach lokalnych.

Choć połączenie po części już wpisanych w kulturę postaci i legend, z wartką akcją i scenami mrożącymi krew w żyłach powinno być niechybnie sposobem na napisanie dobrej książki, to „Wendigo” nie do końca taka jest. Niektóre sceny bardziej wymagającym czytelnikom wydadzą się bardzo dziecinne. Często dojdziemy do wniosku, że zachowanie bohaterów wcale a wcale nie odpowiada temu, jak zachowałaby się rozsądnie myśląca osoba w danej sytuacji. A może po prostu tego oczekuje się od książek z gatunku horrorów… mają przerażać, nie muszą być logiczne.

Mimo mojej niskiej stosunkowo ocenie tej książki, jest ciekawym urozmaiceniem podczas zaczytywania się kryminałami i książkami przygodowymi. Lekturę polecam osobom lubiącym wartką akcję i świat z pogranicza rzeczywistości i demonów.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

 • 7/10
  Okładka książki
 • 7/10
  Autor
 • 6/10
  Stopień zainteresowania
 • 6/10
  Fabuła
 • 6/10
  Zakończenie

PLUSY

MINUSY

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *