„Pocałunek demona” Lynn Raven

5 października 2012

Główna bohaterka książki to młoda dziewczyna imieniem Dawn. Po tragicznym wypadku, w którym giną jej rodzice, Dawn trafia pod opiekuńcze skrzydła wujka, znanego przedsiębiorcy milionera.

Choć wydawać by się mogło, że Dawn ma wszystko – opiekę, ochroniarzy, pieniądze, spełniane są jej wszystkie zachcianki, to jednak nastolatka czuje się nieszczęśliwa. Hojne życie pod pieczą bogatego wuja sprawia, że dziewczyna nie może odnaleźć się w świecie rzeczywistym, bo rówieśnicy zazdroszczą jej luksusów w jakich opływa.

Aż pewnego dnia Dawn manifestuje dla siebie większe pole manewru i dostaje własny samochód, którym może poruszać się już bez ogona ochroniarzy. Odrobina wolności dodaje Dawn odwagi i zapewnia poczucie niezależności, którego tak pragnęła.

Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Julien DuCraine, uwaga Dawn koncentruje się właśnie na nim. Dlaczego ten odpychający i arogancki chłopak, jakim niewątpliwie jest Julien, aż tak bardzo zainteresował dziewczynę. Czyżby do głosu doszło serce, choć rozum panicznie wykrzykuje iż powinna ona trzymać się od niego z daleka.

„Pocałunek demona” to historia o miłości, pełna przygód i ciekawych zwrotów akcji. Miłośnicy świata fantasy koniecznie powinni sięgnąć po tę pozycję. I choć wydawać by się mogło, że autorka zasugerowała się fabułą, tak słynnej dziś, sagi Stephanie Meyer – Zmierzch, to jednak ta książka jest inna, ma swój klimat, który roztacza się ponad stereotypy.

Powieść Lynn Raven czyta się bardzo lekko i przyjemnie, jest napisana bardzo przystępnym językiem i fani sci-fiction będą zawodoleni przenosząc się do świata Dawn i Juliana. Serdecznie polecamy do poczytania na długie jesienne wieczory.

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *