Bobasowy dziennik

22 sierpnia 2015

Bobasowy Dziennik to pozycja wyjątkowa, zwłaszcza dla mam które lubią kolekcjonować miłe wspomnienia i być dobrze zorganizowane.

Album, bo tak można go nazwać, to wspaniały, mądrze przemyślany organizer, który pomaga utrwalić niezwykłe chwile poczynając od początku ciąży aż do 1 roku życia maluszka.

Bobasowy Dziennik wspaniale przemyślano, ma formę segregatora, a w środku umieszczono mnóstwo tematycznych kart i table, które pozwolą usystematyzować myśli i wszelkie sprawy dotyczące nowego członka rodziny. To idealny pomocnik dla młodych rodziców, zarówno w okresie ciąży jak i podczas opieki nad noworodkiem.

Bobasowy dziennik recenzja

Aby pokazać Wam, jak wspaniale jest zaprojektowany, na początek przytoczę kilka faktów:

– format segregatora i kart: A5, a więc mały, kompaktowy, wielka zaleta to właśnie moduł segregatora, dzięki czemu możemy dopinać też swoje karty i zdjęcia w dowolnym miejscu albumu, rozstaw dziurek jest standardowy,

– twarda, kolorowa okładka,

– aż 216 kolorowych stron, każda dedykowana do innych zadań.

Każda mama może w łatwy sposób spersonalizować dziennik według swoich wymagań, preferencji i zachcianek. Elastyczność – to bardzo pożądana cecha.

W Bobasowym Dzienniku znajdziesz następujące rozdziały, które aktywnie możesz zapełniać:
– niezbędne wiadomości ciążowe oraz opis przebiegu ciąży,

– dokumentację z wizyt lekarskich wraz z datą, godziną, rodzajem badań, kosztorysem,

– miejsce na wpisanie pomysłów dotyczących maluszka: wybrane imiona, niezbędne rzeczy do wyprawki, przybory do szpitala niezbędne podczas porodu i po,

– miejsce na spisanie wspomnień z porodu, zarówno dla mamy jak i dla taty,

– plan dnia maluszka, czyli notatnik wspomagający zorganizowaną opiekę nad maleństwem dla młodej mamy, w natłoku spraw warto zapisać sobie wszystkie dane, by łatwiej nam było dostosować się do rytmu maluszka,

– ważne telefony i adresy, warto mieć takie dane w jednym miejscu, zwłaszcza podczas ciąży,

– przygotowanie mamy do powrotu do pracy,

– spis najważniejszych zdarzeń w rozwoju dziecka dokumentowany miesiąc po miesiącu,

– upamiętnienie pierwszych i najważniejszych chwil naszego Maleństwa (miejsce na zdjęcia, opis wspomnień, prezentów, wyników badań,

– trochę humory dla zestresowanych rodziców,

– sentymentalny wywiad z rodzicami i dziadkami,

– kalendarium

A oprócz tego album zawiera mnóstwo ciekawych i przemyślanych spraw, wydawałoby się detalicznych, o których często zapominamy w codziennym pośpiechu. Warto dokumentować te chwile szczęścia i utrwalać dla siebie i potomnych.

Dziennik Bobasa:

– to wspaniała frajda dla rodziców, którzy go uzupełniają,

– to nieoceniony pomocnik, który pomoże ogarnąć sprawy świadomego rodzicielstwa w jeden kąt: badania, zalecenia, ważne sprawy do załatwienia,

– to piękna pamiątka dla dziecka, które za kilkanaście lat będzie mogło odtworzyć wspomnienia swojego dzieciństwa.

Szata graficzna dziennika jest przyjazna i czytelna. Dziennik oferuje dużo miejsce na personalizację, nie jest nachalnie przesłodzony.

Drogi Rodzicu, jeżeli zastanawiasz się, czy nabyć ów dziennik, to zamknij oczy i pomyśl o dniu, gdy usiądziesz ze swoim dzieckiem na kanapie i razem powspominacie jak to było, gdy mama nosiła go w brzuszku, co wtedy myślała, jakie miała dylematy po urodzeniu i podczas wychowywania. Dziecko dowie się, jak dorastało,  jak się zachowywało i jak przeżywali to jego rodzice. Cudowna pamiątka.

My jesteśmy zachwyceni wykonaniem tego organizera, kartki są grube, z dobrej jakości papieru, mają piękny nadruk – idealny materiał na sentymentalną pamiątkę dla rodziny. Z czystym sercem możemy polecić!

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

Bobasowy dziennik

 • 8/10
  Autor
 • 8/10
  Okładka książki
 • 10/10
  Stopień zainteresowania

PLUSY

 • Idealna pozycja dla młodych rodziców
 • Bogata szata graficzna

MINUSY

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *