„Pożoga” – Orson Scott Card i Aaron Johnston

8 lutego 2015

Pożoga - okładka„Pożoga” to kontynuacja wydarzeń z opisanej już na naszej stronie książki „W przededniu”. Victor dociera do stacji kosmicznej, gdzie ma przekazać informację o grożącym Ziemi niebezpieczeństwie. Początkowo styka się jednak z obojętnością i ignorowaniem jego historii, jako wyssanej z palca bajki. Nawet nagrania z ataku na statek Formidów wrzucone do sieci nie robi na nikim wrażenia. Na nikim, za wyjątkiem grupy dzieci w Chinach, głównie nowego Bohatera, którego spotykamy w tej części – 8-letniego Bingwena.

Kiedy statek obcych dociera do Ziemi, wysyła na nią 3 lądowniki – potężne statki, które lądują na terenie Chin i zakopują się głęboko w gruncie, utrudniając tym samym wszelkie ataki. Do akcji wkracza, przebywający na szkoleniu w tym kraju, Mazer. Poznaliśmy go w poprzedniej części, jako kandydata na żołnierza POPu. Wkrótce losy Mazera, Bingwena i przybyłych nielegalnie do Chin żołnierzy, stykają się, dając początek wydarzeniom zmierzającym do wyeliminowania Formidów.

Tymczasem Victor zdobywa na Lunie przychylność kilku osób, które pomagają mu zrealizować jego szalony plan – sprytny atak na statek Formidów. Czy Victorowi uda się dotrzeć na pokład i zneutralizować statek bazę? Tego dowiemy się za rok, z kolejnej części prequelu.

Książka warta polecenia dla fanów serii. Koniecznie przed sięgnięciem po nią należy zapoznać się z wydarzeniami opisanymi w „W przededniu”. Akcja porywa nas w wir wydarzeń, a ścieżki kolejnych bohaterów przecinają się w najmniej oczekiwanych momentach.

Bylibyśmy jednak mało stronniczy nie wspominając o nieco przewidywalnej akcji, mało ambitnych dialogach i mało wyraźnym postaciom. Ale kto by dbał o takie detale, kiedy Ziemi zagraża statek obcych…

Zobacz podobne recenzje książek

 

Ocena autora recenzji

Pożoga - Orson Scott Card i Aaron Johnston

 • 7/10
  Autor
 • 8/10
  Okładka książki
 • 6/10
  Stopień zainteresowania
 • 6/10
  Fabuła
 • 7/10
  Zakończenie

PLUSY

 • Dla Fanów FANTASY

MINUSY

 • Przewidywalan akcja
 • Mało dialogów

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *