„Piękni i martwi” Yvonne Woon

17 września 2012

Piękni i martwi„Piękni i martwi” to piękna powieść dla kobiet, które lubią zaczytywać się w opowieściach balansujących na granicy świata realnego i fantasy. Autorka stworzyła w niej zaskakujący obraz świata, jaki czeka nas po śmierci. Znajdziemy tu odpowiedź na pytanie, gdzie nasze dusze trafiają po śmierci oraz czy możliwe jest zmartwychwstanie….

Główna bohaterka Renee Winters to przeciętna nastolatka, której sielska rzeczywistość nagle przestaje istnieć, gdy dowiaduje się o śmierci swoich rodziców. Samotna, cierpiąca trafia pod skrzydła dziadka, tajemniczego i koszmarnie bogatego jegomościa, którego tak naprawdę nie zna. Przeprowadzka sprawia, że Renee musi zostawić nie tylko dawne życie, ale również przyjaciół i wszystko czym do tej pory żyła, co kochała. To bardzo trudny krok dla dziewczyny i nie łatwo pogodzić się jej z pustką jaką spowodowała w jej duszy śmierć najbliższych jej osób.

Ukojenie i spokój dziewczyna odnajduje w nowej szkole – renomowanej Akademii Gottfrieda, do której zostaje skierowana przez dziadka. Choć mury nowej szkoły otacza dziwna tajemnica, Renee odnajduje w nich nie tylko miłość życia ale odkrywa swoją prawdziwą przeszłość.

I gdy uczucie młodych kochanków zaczyna rozkwitać, nagle światem nastolatki wstrząsają kolejne fakty, o których istnieniu nie mają pojęcia zwykli śmiertelnicy. Czy wobec tragicznej rzeczywistości i zaplątanych sytuacji  zakazana miłość ma szansę przetrwać? Przekonacie się sami sięgając po tę powieść. Ja uważam, że warto.

Książkę czyta się lekko, bardzo przyjemnie, wraz z każdą następną kartka rośnie napięcie i pojawiają się nowe sekrety podszyte nie tylko grozą ale również  namiętnością. Ta rosnąca atmosfera i postęp fabuły sprawiają, że od książki nie można się oderwać a gdy przychodzi punkt kulminacyjny naprawdę potrafi on nas zaskoczyć i nasycić oczekiwania czytelnika.

Z moich spostrzeżeń wynika, że książka jest trochę podobna do słynnej sagi „Zmierzch” Stephanie Meyer. Tu również pojawia się świat nieumarłych – mroczny, fantastyczny oraz wybucha piękne, czyste uczucie miłości, którego nawet śmierć nie potrafi ugasić.

Każda fanka mrocznego świata fantasy musi sięgnąć po tę pozycję, naprawdę warto! Polecam!

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *