„Cyfrowa twierdza” Dan Brown

22 lipca 2012

Cyfrowa twierdzaKsiążki Dana Browna cieszą się ogromną popularnością, wszakże to autor który opisywał tajemnice jakże dyskusyjnego na całym świecie Świętego Graala.

Dziś przyjrzymy się pozycji „Cyfrowa twierdza”. Książkę możemy zaliczyć do gatunku thrillerów technologicznych, fantasy, sci-fi.

Fabuła przedstawia nam dzieło NSA:  mega wielki superkomputer, dzięki któremu można złamać każdy szyfr metodą brutalnego ataku.

Jest on umiejscowiony w tajnej bazie i mieści się na przestrzeni kilku pięter wbudowanych w głąb Ziemii.

Komputer służy amerykańskiemu wywiadowi do łamania wszelkich kodów, odczytywania korespondencji i udaremniania dzięki temu ataków terrorystycznych.

Znajduje się jednak człowiek- geniusz japoński, który opracowuje kod/szyfr absolutnie nie dający się złamać.

Nazywa go Cyfrową Twierdzą i grozi, że zdradzi jego sekret opinii publicznej. Taki wyciek szyfru nie do rozkodowania pozwoliłby organizacjom terrorystycznym na dowolne ataki na całym świecie.

Susan Fletcher, inteligenta pani matematyk zatrudniona w szeregach NSA, stara się rozwikłać zagadkę Cyfrowej twierdzy i nie dopuścić do jej upowszechnienia.

Akcja książki toczy się bardzo dynamicznie, a fabuła sięga w końcu wątku miłosnego. Susan rozpoczyna walkę, w której stawką jest jej życie oraz życie mężczyzny, którego kocha.

Polecam pozycję, czyta się szybko i z zapałem!

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *