„Czarne stopy” Seweryna Szmaglewska

2 grudnia 2010

Czarne stopy„Czarne stopy” to wspaniała, przygodowa książka dla młodzieży. Każdy z nas marzy przecież o tym, aby przeżyć wakacyjną przygodę, złapać za nogi wiatr hulający gdzieś pośród górskich szczytów czy znaleźć prawdziwy skarb ukryty przed wiekami.

Jeżeli chcecie przeżyć wiele wspaniałych przygód wraz z bohaterami książki pani Szmaglewskiej koniecznie musicie przeczytać książkę.

Opowiada ona o młodym zastępie harcerzy – Czarnych Stóp wyruszających na letni obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Dla wielu z nich są to pierwsze, samodzielne wakacje, pierwsze podchody, pierwsze nocne alarmy i wreszcie pierwsze ognisko.

Trzydzieści dnia życia obozowego na zboczu Diabelskiego Kamienia wypełniają niesamowite przygody, mrożące atrament w długopisie pościgi, ćwiczenia spostrzegawczości, straszne warty i wyjątkowe niespodzianki. W trakcie nauki zdolności tropienia harcerze natrafiają na terytorium tajemniczej postaci Leśnego Oka, która z gąszczy obserwuje poczynania chłopców.

Bohaterem książki jest samotny i nieszczęśliwy chłopiec – Marek Osiński, który dzięki obozowemu życiu odnajduje wakacyjne przyjaźnie, optymizm i wiarę w siebie.

Książka doczekała się ekranizacji w reżyserii Waldemara Podgórskiego. W główne role wcielili się znani  aktorzy m.in.: Marcin Kowalczyk, Cezary Pazura, Wojciech Malajkat.

Poniżej możesz obejrzeć film w odcinkach:

Czarne stopy cz.1

Czarne stopy cz.2

Czarne stopy cz.3

Czarne stopy cz.4

Czarne stopy cz.5

Czarne stopy cz.6

Czarne stopy cz.7

Czarne stopy cz.8

Czarne stopy cz.9

Czarne stopy cz.10

Zobacz podobne recenzje książek

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *