Zabawy językowe które ćwiczą mowę – wydawnictwo Wilga

2 października 2017

Jak wspierać rozwój mowy dziecka? Drodzy rodzice możecie skorzystać z gotowych podręczników, w których kryje się wiele wspaniałych ćwiczeń, wierszyków, zadań i opracowań logopedycznych. Genialną serię logopedyczną stworzyli państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy, w jej skład wchodzą m.in.:

  • Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
  • Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach
  • Zabawy językowe, które ćwiczą mowę
  • Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy

Zwłaszcza najnowsza część „Zabawy językowe, które ćwiczą mowę” jest bardzo kreatywna. Tym razem autorzy postanowili aktywnie włączyć do zabawy zarówno dzieci jak i rodziców.

Do wielu zadań będziemy potrzebować „fantów”, czyli przedmiotów, które kryją w swej nazwie poszczególne głoski z ćwiczeń. Skrzyneczka logopedyczna – to właśnie ona będzie towarzyszyć dzieciom w trakcie pracy z książką.

Dzieci często mają problem z głoskami i ten podręcznik niewątpliwie pomoże im opanować wymowę takich trudniejszych wyrazów i zwrotów.

Zadania są bardzo różnorodne: malowanki, wycinanki, rebusy, labirynty, wierszyki, kolorowanki itp. Każdemu maluchowi spodoba się taki tok zabawy edukacyjnej.

Dzieci nauczą się prawidłowej wymowy, potrenują spostrzegawczość, pamięć wzrokową, koncentrację czy też logiczne myślenie. Jestem pewna, że „Zabawy językowe, które ćwiczą mowę” na pewno sprawią rodziciom i ich pociechom wiele przyjemności. Taka zabawa i dobór cennej lektury na pewno zaprocentuje w przyszłości!

Polecam!

 

GD Star Rating
loading...
Zabawy językowe które ćwiczą mowę - wydawnictwo Wilga, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *