„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – Stieg Larsson

7 sierpnia 2013

mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobietTo pierwsza część trylogii Millennium napisana przez zmarłego w 2004 roku na atak serca Stinga Larssona. Niestety przez nagłą śmierć nie doczekał się publikacji nawet pierwszej części trylogii, która została wydana w 2005 r. , nie mógł, więc przekonać się jak wielkim sukcesem okazało się jego dzieło.

Na podstawie książki powstał szwedzki film fabularny, komiks, zaczęto kręcić miniserial, oraz została stworzona amerykańska ekranizacja, pt. „Dziewczyna z tatuażem”.
Głównymi bohaterami tego światowego bestselleru są: Mikael Blomkvist – dziennikarz śledczy, wspólnik magazynu Millennium, oraz Lizbeth Salander – doskonała researcherka uznawana za osobę aspołeczną.

Akcja książki dotyczy głównie śledztwa zleconego Blomkvistowi przez Henryka Vangera. To właśnie wtedy łączą się losy głównych bohaterów.
Badana sprawa dotyczy zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach bratanicy Vangera o imieniu Harriet. W trakcie prowadzonego śledztwa wychodzą na jaw niezwykłe zdolności i talenty uważanej za psychicznie chorą Lisbeth.

Wspólnymi siłami Blomkvist i Salander odkrywają prawdę.

Jakie życie prowadzi Lisbeth? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Co stało się z Harriet? Kto okaże się sprawcą jej zniknięcia? To tylko kilka pytań, które trapią czytelnika podczas lektury tego wspaniałego dzieła.

GD Star Rating
loading...
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - Stieg Larsson, 4.8 out of 5 based on 7 ratings

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *